21.03.2016

Прокуратурою Донецької області скеровано до суду обвинувальний акт для заочного засудження «міністра доходів і зборів ДНР»

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області завершено досудове розслідування стосовно так званого «міністра доходів і зборів ДНР», який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
 
Під час слідства встановлено, що у листопаді 2014 року 45-річний донеччанин за власною ініціативою вступив до лав терористичної організації «ДНР», зайнявши посаду «міністра доходів і зборів ДНР». До його повноважень входить налагодження та здійснення процесу оподаткування суб’єктів господарчої діяльності юридичних та фізичних осіб, які здійснюють діяльність на території невизнаної республіки.
 
Перебуваючи на зазначеній посаді по теперішній час посібник терористів надає злочинні накази щодо здійснення незаконного стягування грошових коштів з юридичних та фізичних осіб, підприємців у вигляді податку на прибуток та акцизного податку, які відраховуються до «Республіканського бюджету», а також інших видів податків. Так званий «міністр» надає накази на проведення перевірок на підприємствах, установах і організаціях, а також на застосування фінансової відповідальності  за встановленні порушення.
 
Таким чином, своїми діями обвинувачуваний порушує Конституційні права громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території Донецької області. 
 
Через те, що правопорушник й досі знаходиться на непідконтрольній українській владі території та на допити до слідчого не з’являється, прокуратурою прийнято  рішення про передачу справи до суду для заочного засудження посібника терористів.
 
Обвинувачуваному загрожує до 15 років позбавлення волі.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 425