15.02.2017

Мешканку Донеччини судитимуть за участь в організації та проведенні незаконного референдуму у 2014 році

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області завершено досудове розслідування стосовно мешканки міста Краматорська, яка обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.
 
Слідчими встановлено, що навесні 2014 року, коли місто Краматорськ було окуповано бойовиками самопроголошеної терористичної організації «ДНР», 45-річна жінка взяла активну участь в організації та проведенні так званого референдуму щодо створення на території Донецької області «самостійної держави - ДНР».
 
Перебуваючи на посаді голови дільничної комісії, зловмисниця організувала у приміщенні однієї із шкіл міста розстановку урн для голосування, видала членам комісії відповідні бюлетені, керувала формуванням списків громадян, які брали участь у незаконному референдумі, а по його завершенню організувала передачу підписаних протоколів з результатами голосування та урн з бюлетенями озброєним бойовикам. 
 
Дії пособниці терористів кваліфіковано за ч.2 ст.110 КК України (вчинення умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України). Обвинувальний акт спрямовано до суду для розгляду по суті.
 
Жінці загрожує до 10 років позбавлення волі.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 260