23.06.2017

На Донеччині прокуратура повідомила про підозру 4 членам озброєної банди, які брали участь у захопленні будівлі прокуратури у м. Бахмуті навесні 2014 року (ФОТО)

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області розслідується кримінальне провадження стосовно 4 осіб, які брали участь у правопорушеннях в період з квітня по червень 2014 року на території м. Бахмута (колишній Артемівськ).
 
Встановлено, що 13 чоловіків - мешканців м. Бахмута у середині квітня 2014 року, коли місто тимчасово знаходилось під контролем представників терористичної організації «ДНР», вирішили створити організовану озброєну групу (банду), з метою вчинення низки злочинів. Вони нападали на місцевих мешканців, викрадали чуже майно та транспортні засоби, зберігали зброю, а також захоплювали будівлі.
Зокрема, члени зазначеної банди 30 травня 2014 року брали участь у захопленні бойовиками будівлі місцевої прокуратури, в подальшому використовуючи останню як місце дислокації організованої групи.
 
У квітні 2017 року у фігурантів під час обшуку за місцем мешкання виявлено та вилучено збройний арсенал: 8 реактивних піхотних вогнеметів, 9 автоматів, протитанкова граната та понад 15 тис патронів.
 
Дії підозрюваних кваліфіковані за 9 статтями Кримінального кодексу України, а саме:
- ст. 257 (бандитизм);
- ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом);
- ст. 28 (вчинення злочину групою осіб);
- ст. 341 (захоплення державних будівель);
- ст. 187 (розбій);
- ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини);
- ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу);
- ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю);
- ст. 260 (створення непередбачених законом збройних формувань).
 
На теперішній час чотирьом членам банди оголошено про підозру у скоєнні вказаних злочинів. Трьом з них обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Четвертий підозрюваний - організатор банди, як і інші 9 учасників переховуються від органів досудового розслідування (стосовно них матеріали зараз виділені в окреме кримінальне провадження). Досудове розслідування триває.
 
(Фото сайту "Вечірній Бахмут" та Національної поліції)
                            Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 1985