15.01.2020

Охоронцю уламків авіалайнера МН-17 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

За клопотанням Артемівської місцевої прокуратури 26-річному мешканцю м. Торецька, підозрюваному в участі у незаконних збройних формуваннях так званої «ДНР» (ч. 2 ст. 260 КК України), обрано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 105 тис грн.
 
Нагадаємо, у серпні 2014 року чоловік з корисливих мотивів вступив до лав терористів та був зарахований до так званого батальйону «Народне ополчення», розташованого у м. Єнакієве. Одягнений у військову форму російського зразка та озброєний АК-47 і пістолетом системи «Макаров», бойовик здійснював охорону блокпоста у с. Грабове Шахтарського району Донецької області, де перевіряв автомобілі і документи у водіїв і пасажирів та передавав керівникам отримані від інформаторів дані про місцезнаходження та пересування військової техніки Збройних сил України.  
 
Крім того, зловмисник був задіяний в охороні місця авіакатастрофи пасажирського літака «Boeing 777» рейсу МН-17 компанії «Malaysia Airlines», унаслідок якої загинули 298 пасажирів і членів екіпажу, знаходив серед уламків речі та інші матеріальні цінності, що належали загиблим, передавав їх своїм ватажкам, отримуючи грошову винагороду у розмірі від 500 до 1500 руб.
 
Наразі досудове розслідування триває.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 629