11.10.2021

Вербували найманців для участі у збройному конфлікті на території Сирії – взято під варту групу осіб (ФОТО)

За клопотанням Донецької обласної прокуратури судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 181 600 грн організатору злочину та по 136 200 грн двом його співучасникам, які обґрунтовано підозрюються у вербуванні найманців з метою використання у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях (ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 447 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з лютого 2020 року по березень 2021 року 27-річний мешканець м. Києва організував схему отримання прибутку з вербування громадян України для участі у воєнних та насильницьких діях на боці опозиційно налаштованих військових загонів до Сирійської Арабської Республіки. Для реалізації своїх злочинних намірів зловмисник залучив ще двох 20 та 21-річних мешканців Київської області.
 
Зловмисники підшукували осіб з числа спортсменів, колишніх військовослужбовців, добровольців, які брали участь в АТО, або тих, хто мав будь-який інший бойовий досвід поводження зі зброєю. За участь у збройному конфлікті на території Сирії найманцям обіцяли грошову винагороду у розмірі 5000 доларів США в місяць, залежно від рівня їх бойової підготовки.  
 
У ході санкціонованих слідчим суддею обшуків за місцем мешкання фігурантів виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти, банківські картки та флеш-носії.
 
Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом 2 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 430