13.02.2020

Винесено обвинувальний вирок чоловіку, який займався контрабандою технічних засобів негласного отримання інформації

За якісного публічного обвинувачення прокуратури Донецької області Артемівським міськрайонним судом визнано винним мешканця  м. Світлодарська у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 201, 359 КК України, тобто у вчиненні контрабанди, незаконному придбанні та збуту спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.
 
Судом встановлено, що у червні 2019 року, чоловік, діючи умисно, придбав через Інтернет  у продавця, зареєстрованого на території Китайської Народної Республіки (КНР), з метою незаконного збуту, спеціальні засоби для негласного отримання інформації, а саме                10 кулькових ручок з вбудованою мініатюрною відеокамерою та мікрофоном. Вартість «товару» склала 10 257 грн.
 
У подальшому зловмисник здійснив переміщення вказаних предметів через митний кордон України під виглядом диктофонів з метою унеможливлення їх ідентифікації. Під час отримання посилки з КНР у приміщенні Світлодарського відділення поштового зв’язку родичку чоловіка затримано, а його протиправні дії задокументовано.
 
Суд визнав доводи сторони обвинувачення аргументованими і повними та засудив чоловіка до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік.
 
Довідково: згідно з Ліцензійними умовами, затвердженими постановою КМУ від 22 вересня 2016 року № 669, діяльність, пов’язана з розробленням, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації, можлива лише при наявності відповідної ліцензії.
 
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 624