24.12.2021

Комунікація з громадськістю - співробітництво у сфері документування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (ФОТО)

23 грудня 2021 року заступник керівника обласної прокуратури Сергій Заєць провів онлайн зустріч з представниками громадської організації «Медійна ініціатива за права людини».
Участь в онлайн-дискусії  також взяли начальник управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області та в умовах збройного конфлікту Сергій Книш, начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо вказаної категорії злочинів Марина Лук’янченко та координаторки ГО Ольга Решетилова і Тетяна Катриченко.
 
         
 
У рамках заходу відбулось обговорення найбільш актуальних питань, що виникають у ході документування і розслідування зазначеної категорії правопорушень. Крім того, учасники зауважили, що комунікація з громадськістю є надзвичайно важливою.
Сергій Заєць зазначив, що застосування норм міжнародного гуманітарного права, вивчення рішень Міжнародного кримінального суду та накопичений власний досвід вже дозволили прокуратурі досягти певних результатів - зокрема у розслідуванні злочинної діяльності учасників іррегулярних збройних формувань, осіб, причетних до жорстоких катувань військовополонених і мирних мешканців у підпільній в’язниці «Ізоляція» тощо.
 
Учасники заходу обмінялись думками щодо шляхів виявлення таких осіб та визначили кроки для подальшої плідної співпраці.
 
За результатами заходу сторони домовились про підписання Меморандуму про співробітництво у сфері документування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 654