Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.07.2023

14 років позбавлення волі - засуджено мешканця Лиману, який передавав окупантам дані про переміщення САУ, танків і мобільного шпиталю ЗСУ

За публічного обвинувачення Донецької обласної прокуратури судом ухвалено вирок громадянину України за колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Його засуджено до 14 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, на строк 15 років, з конфіскацією майна.
Прокурорами у суді доведено, що з листопада 2022 по травень 2023 року, після того, як українські захисники вибили окупаційні війська рф з території та околиць м. Лиману, чоловік спілкувався з представниками держави-агресора через месенджер «WhatsApp» та заборонену в Україні соцмережу «Однокласники».
 
 
Він передавав навіднику тактичної групи та розвіднику-саперу батальйонів спецпризначення «днр» інформацію військового характеру. Текстовими повідомленнями та GPS-координатами на мапах засуджений інформував їх про місця дислокації особового складу й переміщення техніки ЗСУ на території міст Лиману, Слов’янська й Лиманської і Миколаївської територіальних громад. Зокрема, повідомляв про рух самохідних артилерійських установок, танків і мобільного шпиталю.
 
Також здавав місця розташування блокпостів і бомбосховищ, у яких могли перебувати люди. Засуджений очікував на вирок Індустріального суду м. Дніпропетровська під вартою.
 
Досудове розслідування здійснювалось слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1720