02.05.2019

Колишній зенітник, який після дезертирства видав позиції своїх побратимів бойовикам «ДНР», проведе за гратами 10 років

За чіткої та принципової правової позиції публічного обвинувачення, яке підтримувала у Іллічівському районному суді м. Маріуполя прокуратура Донецької області, визнано винним та засуджено до реальної міри покарання 39-річного оператора зенітного ракетного взводу Збройних сил України, який будучи солдатом, покинув свій пост та перейшов на бік ворога.
 
У ході судового процесу встановлено, що 23 січня 2016 року, чоловік, знаходячись на взводному опорному пункті поблизу с. Чермалик Донецької області, з метою сприяння злочинній діяльності терористичної організації «ДНР» добровільно покинув місце несення військової служби. Прихопивши з собою 2 автомати Калашнікова «АКС-74У» і «АКС-74» та магазини до них, дезертир перейшов через лінію розмежування  з метою подальшої участі у діяльності незаконного військового формування терористичної організації «ДНР».
 
Під час участі у телевізійних програмах зрадник давав інтерв’ю, у яких розповідав про позиції військових формувань України, та за вказівкою терористів висвітлював неправдиві відомості стосовно діяльності та функціонування ЗСУ.  Після того, як зрадник виконав свої злочинні функції і став бойовикам не потрібен, його заарештували та в подальшому  разом з полоненими передали українській стороні.
 
Зазначені дії колишнього солдата кваліфіковано за ч. 1 ст. 258-3 (участь у  терористичній організації), ч. 3 ст. 408 (дезертирство) та ч. 3 ст. 410 (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) КК України.
 
Дослідивши усі докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість доводів прокуратури щодо винесення обвинуваченому остаточного вироку з реальним позбавленням волі, а  отже найближчі 10 років свого життя чоловік проведе за ґратами.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 881