06.11.2019

Перед судом постане група осіб, яка під виглядом організації реабілітаційних центрів займалась трудовою експлуатацією громадян

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області завершено досудове розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст.149 КК України, а саме - за фактом трудової експлуатації людей керівниками так званих центрів з реабілітації громадян.
 
Нагадаємо, у період з кінця 2016 року по червень 2019 року року п’ятеро осіб віком від 35 до 45 років, троє  з яких –місцеві мешканці, організували у м. Маріуполі 4 так званих «реабілітаційних  центрів», у яких примушували чоловіків та жінок, що опинились у складних життєвих обставинах та звернулись до вказаних закладів за допомогою, до трудової експлуатації.
 
Зокрема, постояльці центрів залучали до виконання фізично тяжких робіт, а саме перенесення тяжких вантажів, копанням ям, тощо.
 
Грошові кошти, виручені від виконання робіт вказаними людьми, розподілялись між керівництвом злочинної групи. Самі ж «реабілітанти» були фактично безправними, мешкали у нелюдських умовах на території так званих «реабілітаційних центрів» та не мали задовільного харчування.
 
Наразі обвинувальний акт скеровано до Жовтневого районного суду міста Маріуполя для розгляду по суті.
 
  Додатково: санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області
 
 

кількість переглядів: 811