05.07.2021

Заочно повідомлено про підозру двом представникам НЗФ РФ, які жорстоко знущалися над полоненими військовослужбовцями ЗСУ

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом представникам НЗФ РФ заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у не передбачених законом збройних формуваннях,  терористичній організації та порушенні законів і звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 260, ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 438 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що з весни 2014 року 37-річний мешканець Покровського району обіймає посаду командира однієї з рот «батальона «Восток» НЗФ РФ. Разом зі своїм 40-річним заступником бойовик бере активну участь у здійсненні збройного опору військовослужбовцям Збройних Сил України в районі населених пунктів Донецьк, Пантелеймонівка та Бетманове Ясинуватського району.
 
Зокрема, у січні 2015 року підозрювані, порушуючи закони та звичаї війни, не надали медичну допомогу пораненим військовослужбовцям ЗСУ, які потрапили до полону НЗФ в районі с. Бетманове Ясинуватського району. Крім того, бойовики принижували і ображали військовополонених, погрожували їм розстрілом, змушували роздягатися та ставати на коліна і залишали їх у такому положенні на морозі.
 
Досудове розслідування здійснюється співробітниками  ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 260