31.01.2022

16 млн грн за непрацююче обладнання – у Краматорську директору комунального підприємства загрожує до 5 років за ґратами (ФОТО)

Спеціалізованою екологічною прокуратурою Донецької обласної прокуратури до Краматорського міського суду спрямовано обвинувальний акт стосовно директора одного з комунальних підприємств Донецької ОДА за фактом неналежного виконання своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

 
Нагадаємо, у липні 2017 року між комунальним підприємством та приватним товариством було укладено договір про закупівлю нової мобільної установки по переробці люмінесцентних та енергозберігаючих ламп вартістю 31,8 млн грн.
 
У серпні того ж року під час отримання мобільної установки службовець не перевірив її фактичний стан та підписав акт прийому-передачі майна без зауважень до його якості. На підставі вказаних документів бухгалтерія підприємства сплатила постачальнику обумовлену суму.
 
Проте, як встановила комплексна товарознавча, металознавча та судово-економічна експертиза, вказане обладнання вже знаходилась у використанні та на момент його поставки перебувало у не робочому стані, а його ринкова вартість на момент покупки була майже вдвічі меншою, ніж вказано у договорі.
 
У результаті службової недбалості директора, з обласного бюджету безпідставно товариству перерахували за неякісний товар майже 16,5 млн грн, що спричинило істотну шкоду державним інтересам.  
 
Досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР у м. Краматорську.
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 415