22.09.2022

Залишились в окупації та працюють на ворога - заочно повідомлено про підозру 8 колишнім поліцейським та експертам

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру 5 колишнім поліцейським та 3 співробітникам сервісних центрів і експертних установ в добровільному зайнятті громадянами України посад в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, тобто у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, у травні 2022 року адміністратор сервісного центру МВС, старший судовий експерт та спеціаліст сектору статистичної роботи ГУНП в Донецькій області добровільно перейшли на бік загарбників та обійняли посади у «Міжрайонному регістраційно-екзаменаційному відділі №2 з обслуговування м. Маріуполя, Володарського і Першотравневого районів». Зловмисники займаються видачею фейкових свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та посвідчень водія зразків так званої «днр».
 
 
Окрім цього, ще п’ятеро експравоохоронців обійняли посади у так званому «Краснолиманському міському відділі мвд днр». Працюючи на ворога, підозрювані забезпечують діяльність незаконного правоохоронного органу, патрулюють вулиці, приймають заяви від громадян.
 
Досудові розслідування здійснюються слідчими СУ ГУНП в Донецькій області за оперативного супроводу Донецького управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України.
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 300