21.05.2018

За нецільове використання орендованої сільськогосподарської землі чоловік потрапив на лаву підсудних

Добропільським відділом Костянтинівської місцевої прокуратури затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт за ч. 254 (безгосподарське використання земель, якщо це спричинило тривале зниження або втрату їх родючості, виведення земель з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури ґрунту) КК України.
 
У ході досудового розслідування встановлено, що у серпні 2006 року між Добропільською районною державною адміністрацією та 49-річним мешканцем смт. Водянське для ведення товарного сільськогосподарського виробництва укладено строком на 10 років договір оренди земельної ділянки площею 5,6 га, яка знаходиться на території Світлівської сільської ради.
 
Однак замість використання землі за цільовим призначенням орендар шляхом облаштування водозливу та обвідного каналу для збереження та аварійного зливу води утворив штучний водний об’єкт площею понад 2 га та використовував його для поливу власних городів і риборозведення, що є грубим порушенням Земельного кодексу України.
 
На даний час розслідування завершено. Недобросовісному орендарю загрожує штраф до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
 
                            Прес-служба прокуратури Донецької області
 

кількість переглядів: 2339