27.09.2018

На Донеччині суддю так званого Верховного суду терористичної організації «ДНР», яка виносила смертні вироки, засуджено до 10 років позбавлення волі

54-річна жінка з 2000 року працювала суддею Центрально-міського районного суду м. Макіївки, а з 2006 року безстроково призначена суддею апеляційного суду.
 Після проведення на території Донецької області незаконного референдуму та створення псевдореспубліки «ДНР», у січні 2015 року жінка погодилася співпрацювати з окупантами та була призначена на посаду так званого "судді Верховного суду ДНР".
 
Перебуваючи на вказаній посаді, спільниця терористів, діючи всупереч Конституції України та чинного законодавства України, виносить незаконні постанови та вироки. Зокрема суддя брала участь у розгляді справи військового трибуналу терористичної організації «ДНР» при Верховному суді «ДНР», де одного з громадян засуджено до смертної кари.
 
На підставі досліджених доказів, наданих прокурором під час слухань, суд постановив визнати жінку винною в участі у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації)  та призначив їй покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Судовий процес над суддею «ДНР» був заочним, оскільки вона перебуває на непідконтрольній українській владі території.
 
                            Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 2250