10.10.2019

Прокуратура домоглась реального повернення аграрному університету 616 га землі вартістю маже 17 млн грн

Прокуратурою Донецької області забезпечено реальне виконання рішення суду щодо повернення державі із незаконного користування земельної ділянки площею 616 га та вартістю майже 17 млн грн.
 
Нагадаємо, у квітні 2017 року керівник Слов’янської місцевої прокуратури звернувся до Господарського суду Донецької області в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України та Відокремленого структурного підрозділу «Слов’янський технікум Луганського національного аграрного університету» з позовною заявою про звільнення належної учбовому закладу земельної ділянки, яку орендар – фізична особа-підприємець використовує з лютого 2016 року для вирощування сільськогосподарської продукції після закінчення строку дії договору та без згоди на те учбового закладу.
 
Рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій у задоволенні позовних вимог прокурора відмовлено. Постановою Вищого господарського суду України зазначені рішення скасовано та справу направлено на новий розгляд до Господарського суду Донецької області, який повторно відмовив у задоволенні  позовних вимог прокурора.
 
Принципово та послідовно відстоюючи інтереси держави, прокуратура Донецької області оскаржила вказані рішення в апеляційному порядку, і відповіддю на це у вересні 2018 року стало задоволення зазначеного позову Донецьким апеляційним господарським судом у повному обсязі.
 
Ухвалою Верховного суду у складі колегії суддів  Касаційного господарського суду від 17 січня 2019 року постанову Донецького апеляційного господарського суду від 2018 року залишено без змін.
 
Наразі вимоги прокуратури судом задоволено, а земельну ділянку реально повернуто у власність держави, про що внесено відомості до Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
 
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 338