31.07.2020

Заочно повідомлено про підозру заступнику командира роти НЗФ «Пятнашка» із позивним «Басмач»

За процесуального керівництва прокуратури Донецької області учаснику незаконних збройних формувань Російської Федерації заочно повідомлено про підозру в участі у терористичній організації, порушенні законів та звичаїв війни та незаконному позбавлення волі людини, вчиненому групою осіб (ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438, ч. 2 ст. 146 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014 році громадянин Російської Федерації вступив до лав НЗФ «Пятнашка» терористичної організації «ДНР» та, перебуваючи на посаді «заступника командира роти», особисто керував підрозділами, організовуючи та проводячи диверсійно-розвідувальні акції в місцях концентрації військового озброєння та техніки Збройних Сил України.
 
Крім того, вказана особа із позивним «Басмач» брала участь у бойових діях проти ЗСУ в районі Савур-Могили, міст Іловайськ, Мар’їнка та у боях за міжнародний аеропорт «Донецьк» ім. С. Прокоф'єва.
 
У 2015 році під його керівництвом у м. Дебальцеве захоплено у полон військовослужбовця Національної гвардії України, якого упродовж кількох місяців бойовики тримали в умовах, що принижують честь та гідність людини майже без води і їжі у так званих підвалах та піддавали жорстокому поводженню.
 
Наразі досудове розслідування триває. Проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на затримання підозрюваного та притягнення до кримінальної відповідальності.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області
                             
 

кількість переглядів: 532