29.04.2021

На Донеччині викрито схему ухилення від сплати податків на суму понад 7 млн грн

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ухилення підприємством реального сектору економіки від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2016-2019 років службові особи підрядної організації, під час виконання ремонтно – будівельних робіт на об’єктах нерухомості, розробили злочинну схему з ухилення від сплати податків.
 
Задля  незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, правопорушники відобразили у бухгалтерському та податковому обліках підприємства неіснуючі фінансово – господарські операції з придбання будівельних матеріалів та виконання ремонтних робіт суб’єктами господарської діяльності із ознаками фіктивності.
 
Вказані незаконні дії підрядника призвели до ненадходження до державного бюджету понад 7 млн грн податків.
 
У ході проведення санкціонованого слідчим суддею обшуку в офісному приміщенні підприємства виявлено та вилучено документи первинного бухгалтерського обліку і чорнові записи, що підтверджують проведення неіснуючих фінансово-господарських операцій.
 
Досудове розслідування здійснюється ГУ ДФС у Донецькій області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 312