10.11.2021

Без альтернативи внесення застави: головного «ката» підпільної в’язниці «Ізоляція» взято під варту

За клопотанням Донецької обласної прокуратури судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому керівнику незаконної в’язниці «Ізоляція», який обґрунтовано підозрюється у торгівлі людьми, участі у діяльності терористичної організації, не передбачених законом воєнізованих формуваннях і порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 149, ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
                                                             
Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року під керівництвом підозрюваного на захопленому заводі «Ізоляція», що у Донецьку, бойовики облаштували власну «катувальну базу», де незаконно утримували цивільних осіб, полонених військовослужбовців ЗСУ та інших формувань, задіяних у проведенні АТО/ООС.
 
Терористи застосовували до ув’язнених осіб фізичне і психологічне насильство з метою отримання інформації для ведення бойових дій проти України. Потерпілих годинами катували електричним струмом, били, тримали в нелюдських умовах без їжі та води і примушували до тяжкої праці.
 
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Відділ інформаційної політики
  Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 910