Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
18.09.2023

15 років позбавлення волі за розкриття координатів блокпоста і бомбосховища у деокупованому Лимані – навідника окупантів засуджено до максимального покарання

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури судом увалено вирок мешканцю м. Лиману за колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Його засуджено до 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаною із виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування, строком 15 років та з конфіскацією майна.
 
         
 
Прокурором у суді доведено, що прибічник російської ідеології, невдоволений деокупацією м. Лиману українськими військовими, у травні 2023 року зв’язався зі своїм знайомим, з яким колись навчався у школі. Ним виявився навідник танкової роти тактичної групи «Купол» однієї з мотострілкових бригад «днр».
 
Під час спілкування у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники» засуджений охоче надсилав йому інформацію з даними про місця розташування ЗСУ й блокпосту на території населеного пункту. В одному з таких повідомлень чоловік розкрив координати місцезнаходження бомбосховища, у якому ховались люди.
 
Під час одного з допитів чоловік також зізнався, що спеціально розкидав по дорогах саморізи аби пробити шини автівок українських захисників. За таку «відданість» окупаційна адміністрація призначила його звичайним комірником одного з місцевих складів.
 
На вирок Індустріального районного суду м. Дніпропетровська мешканець м. Лиману, який так і не визнав свою провину, чекав під вартою.
 
Досудове розслідування - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури
 

кількість переглядів: 1317