10.11.2023 Наводив окупантів на укріпрайони, військову техніку та склади з боєприпасами ЗСУ– перед судом постане мешканець Слов’янськаПрокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Досудовим розслідуванням встановлено, що у червні 2022 року мешканець м. Слов’янська налагодив контакт із військовослужбовцем окремого мотострілецького полку 1-го Армійського корпусу так званої народної міліції «днр». Він обіцяв інформувати окупантів про місця постійної та тимчасової дислокації підрозділів Збройних Сил України.
![]() Упродовж місяця чоловік, використовуючи месенджер «Telegram», надсилав військовому квазіреспубліки чисельні голосові повідомлення про розміщення українських захисників у своєму місті та на його околицях. Він розповідав про воєнні об’єкти, деталізував місцезнаходження казарм і укріплених районів. Намагаючись бути максимально корисним для представників ворожої армії, чоловік детально описував їм місця зосередження військової техніки та складів з бойовими припасами, додаючи назви вулиць і конкретних будівель.
Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях. На вирок суду обвинувачений чекає під вартою.
Максимальне покарання за санкцією статті – 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на такий самий строк та конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури
Facebook: https://www.facebook.com/don.gp.gov.ua
Telegram: https://t.me/Donetsk_obl_prokuratura
|
кількість переглядів: 932 |