Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
23.11.2023

12 років за гратами – засуджено навідника окупантів, який у голосових повідомленнях розкривав координати військової техніки та боєприпасів ЗСУ

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури судом ухвалено вирок громадянину України за колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Його засуджено до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на 10 років. 

Прокурори у суді довели, що у червні 2022 року мешканець м. Слов’янська налагодив контакт із військовослужбовцем окремого мотострілецького полку 1-го Армійського корпусу так званої народної міліції «днр». Засуджений обіцяв інформувати окупантів про місця постійної та тимчасової дислокації підрозділів Збройних Сил України.
 
 
Упродовж місяця чоловік, використовуючи месенджер «Telegram», надсилав військовому квазіреспубліки 11 голосових повідомлень про розміщення українських захисників у своєму місті. Він розповідав про воєнні об’єкти, деталізував місцезнаходження казарм і укріплених районів. Намагаючись бути максимально корисним для представників ворожої армії, чоловік детально описував їм місця зосередження військової техніки та складів з бойовими припасами, додаючи назви вулиць і конкретних будівель.
 
Досудове розслідування - ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях. До оголошення вироку суду засуджений перебував під вартою.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури
 
 

кількість переглядів: 397