Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.06.2016

Інформація про діяльність Маріупольської місцевої прокуратури №2 за 5 місяців 2016 року

и

Підтримання державного обвинувачення в суді:
 
Упродовж 5 місяців 2016 року за участі прокурорів Маріупольської місцевої прокуратури №2 Іллічівським та Орджонікідзевським районними судами м. Маріуполя розглянуто 190 кримінальних проваджень відносно 211 осіб з постановленням обвинувальних вироків, з яких на підставі угод – 26 обвинувальних актів (угоди про визнання винуватості – 16, угоди про примирення – 10). Виправдувальні вироки протягом вказаного періоду судами не виносились. Прокурорами місцевої прокуратури внесено 12 апеляційних та 2 касаційні скарги на незаконні судові рішення.
 
Представництво інтересів громадянина та держави в суді:
 
Місцевою прокуратурою заявлено 19 позовів, на загальну суму 868 тис. грн. З них: в інтересах неповнолітніх громадян – 10 позовів на суму 77 тис. грн., в інтересах держави – 9 позовів на суму 791 тис. грн. Судами на цей час задоволено 7 позовів в інтересах держави на суму 80 тис. грн. Реально виконано рішень судів на 523 тис. грн., у власність держави повернуто 5,490 га. земель. На розгляді в судах перебуває 15 позовів на суму 799 тис. грн., з яких в інтересах неповнолітніх громадян – 10 позовів на суму 77 тис. грн., в інтересах держави – 5 позовів на суму 722 тис. грн.
 
Процесуальне керівництво:
 
Станом на 1.06.2016 року прокурорами Маріупольської місцевої прокуратури №2 здійснюється процесуальне керівництво у 7775 кримінальних провадженнях, в тому числі у 2967 провадженнях поточного року. Середнє навантаження на одного прокурора у Кальміуському районі міста складає 258 кримінальних проваджень, у Лівобережному районі – 228. До суду прокурорами спрямовано 275 кримінальних проваджень.
 
Боротьба з корупцією:
У сфері запобігання корупції прокурорами складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, відносно осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, за неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів). Протоколи перебувають на розгляді суду.
До суду направлено обвинувальний акт відносно особи за скоєння кримінального корупційного правопорушення, передбаченого  ч.2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом). 
До селищної ради  внесено подання щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції, пов’язаних із встановленням  недостовірності відомостей, зазначених у деклараціях депутатів.
 
Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень:
 
Проведено ряд результативних перевірок в сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, а саме: в КЛПУ «Міська психіатрична лікарня №7 м. Маріуполя» щодо режиму, умов тримання, лікування, законності та обґрунтованості застосування до громадян примусових заходів медичного характеру (за результатом розгляду вказівки 3 особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності); у Приазовській ВК № 107 та Маріупольському ВЦ № 138 управління Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області щодо додержання вимог законодавства в частині додержання правил охорони праці засуджених, забезпечення необхідних умов тримання засуджених, надання їм необхідної медичної допомоги (внесено 7 вказівок про негайне усунення виявлених порушень, за результатами розгляду яких виявлені порушення усунуто, винні посадові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності). Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно 5 осіб за ухилення від сплати штрафу. Спрямовано 23 клопотання до суду для заміни покарання у вигляді штрафу на громадські роботи, з яких 12 задоволені, інші перебувають на розгляді суду.
 
Розгляд звернень громадян:
 
Упродовж минулого періоду 2016 року до Маріупольської місцевої прокуратури №2 надійшло 249 звернень, з них: прийнято на особистому прийомі прокурорами прокуратури – 92, надійшли електронною поштою або на гарячу лінію – 2 звернення. Вирішено по суті 156 звернень, 93 звернення або майже 37% – спрямовано за належністю в інші відомства.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 1011