Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.10.2016

Діяльність прокурора у світлі Закону України «Про доступ до публічної інформації»

м

З прийняттям Закону України «Про доступ до публічної інформації» у громадян все частіше виникають запитання про їх можливості щодо отримання публічної інформації. .
Відповідно до статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.
Надання публічної інформації суб’єктами владних повноважень здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Згідно зі статтею 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право оскаржити:
1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;
2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;
3) ненадання відповіді на запит на інформацію;
4) надання недостовірної або неповної інформації;
5) несвоєчасне надання інформації;
6) невиконання розпорядниками обов’язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;
7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Однак слід врахувати, що відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в наступних випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його  компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація що запитується належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 Закону фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону.
Запит від особи на отримання публічної інформації складається у довільній формі.  При цьому необхідно вказати:
1) ім’я та. прізвище опитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону.
2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
Письмовий запит подається у довільній формі.
Прийняття інформаційних запитів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» здійснюється в приміщенні Маріупольської місцевої прокуратури № 1 на першому поверсі. Запит можна надіслати на адресу прокуратури: площа Мічмана Павлова, 6.10. (Центрального району м. Маріуполя), пр. Нахімова, 35 (Приморського району м. Маріуполя), вул. Морських Дисантників, 96 (смт. Мангуш) за таким графіком: з понеділка по четвер з 09-00 до 18-00, у п’ятницю з 09-00 до 16-45, перерва з 13-00 до 14- 00.
Також Маріупольською місцевою прокуратурою № 1 організовано прийом громадян у районних адміністраціях міста. Так 11.10.2016 у Центральній районній адміністрації (місце розташування пр. Миру б. 29- б), 08.11.2016 у Приморській районній адміністрації (за адресою: пр. Луніна, 89, та 13.12.2016 Мангуська райдерж адміністрація (за адресою: смт. Мангуш, вул. Леніна, 72).
Протягом робочого часу працює також «гаряча лінія» для прийняття усних звернень громадян за телефоном (0629) 47-00-03.
Крім того, громадини мають можливість звернутись до місцевої прокуратури з використанням електронного зв’язку (електронне звернення), надіславши            письмове         звернення            на           електронну пошту: Mariupol_1_list@don.gp.gov.ua
Поряд з цим, у жовтні 2014 року відбулись зміни законодавства, у т.ч. звузилось коло повноважень органів прокуратури. Згідно з цими змінами до Закону України «Про прокуратуру» у органів прокуратури відсутні повноваження зі здійснення нагляду. Тепер всі питання, пов’язані з поновленням права на доступ до публічної інформації, в тому числі і складання адміністративних протоколів за порушення вимог статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема за невчасні, неповні відповіді на запити, передані до компетенції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 
 
 
 

кількість переглядів: 1195