Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.02.2018

Інформація про діяльність Краматорської місцевої прокуратури протягом 2017 року

 

 

 
Краматорська місцева прокуратура продовжує вживати дієвих заходів щодо ефективної боротьби зі злочинністю у містах Краматорськ та Дружківка.
 
За 12 місяців 2017 року на території Краматорська обліковано 2375 злочинів, що на 221 менше, ніж у минулому році; у Дружківці - 677 правопорушень (-45). Більше половини – це злочини проти власності.
 
У бюджетній сфері завершено розслідування 36 кримінальних проваджень, до суду направлено 2 обвинувальних акта у сфері земельних правовідносин, 1 – у лісовій сфері (ще у 2 провадженнях правопорушникам повідомлено про підозру), а також по 1 - у сферах оплати та охорони праці.
 
Актуальною залишається боротьба з проявами сепаратизму - за результатами роботи на цьому напрямі до розгляду у суді спрямовано 55 кримінальних проваджень стосовно учасників незаконних збройних формувань та 60 – за фактами незаконного обігу зброї.
 
За фактами умисних вбивств у Краматорську розкрито та скеровано до суду 10 із 13 кримінальних проваджень, у Дружківці розкрито усі 6 скоєних вбивств. У сфері боротьби із незаконним обігом наркотичних засобів, зокрема, за фактами їх збуту спрямовано до суду 14 кримінальних проваджень.
 
Також у Краматорську скоєно 12 розбоїв, з яких розкрито та спрямовано до суду 10, та 30 грабежів, 22 з яких передано до суду. У Дружківці розкритими є 4 із 6 розбоїв та 17 із 24 грабежів. Зафіксовано 216 фактів шахрайства. Найчастіше ці злочини вчинялись з використанням інтернету, мобільного зв’язку та банківських операцій.
 
Протягом року значно активізовано досудове розслідування корупційних злочинів. Спільними зусиллями прокуратури, поліції та СБУ скеровано до суду 14 (+7) у порівнянні з минулим роком) кримінальних проваджень вказаної категорії. Обліковано 16 матеріалів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за результатами розгляду яких складено 52 протоколи. 14 посадових осіб притягнуто до відповідальності: 6 – за порушення вимог фінансового контролю, 46 – за порушення вимог щодо порядку врегулювання реального конфлікту інтересів.
 
За вчинення правопорушень, пов’язаних із корупцією у бюджетній сфері, до адміністративної відповідальності притягнуто 1 державного службовця, 4 депутатів сільських, селищних, міських та районних рад, 10 посадовців юридичних осіб публічного та приватного права.
 
До ЄРДР внесено відомості щодо 8 кримінальних правопорушень у сфері земельних відносин. До суду спрямовано 37  позовних заяв на суму 13 млн грн. Судами задоволено 25 позовів на суму 5,7 млн. грн.
 
 
Особливу увагу прокуратури зорієнтовано на кримінальних провадженнях, внесених за фактами самовільного зайняття земельних ділянок. Як, приклад, за результатами розслідування злочину, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України, двом особам повідомлено про підозру у незаконному користуванні земельними ділянками сільськогосподарського призначення та направлено позовну заяву до суду про повернення землі державі.
 
 
На підставі того, що врожай соняшнику, вирощений на самовільно зайнятій землі є фактично речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні, ухвалами Краматорського міського суду за клопотанням процесуального керівника накладено арешт на  земельні ділянки та надано дозвіл на реалізацію врожаю. Грошові кошти від реалізації речових доказів перераховано на депозитний рахунок управління фінансового забезпечення ГУНП в Донецькій області, до вирішення судом питання про їх конфіскацію в дохід держави чи повернення власнику.
 
 
Окрім того, потрібно зазначити, що Краматорською місцевою прокуратурою в цілому забезпечено належну якість та результативність роботи з участі у кримінальному провадженні в суді.
 
 
За участю прокурорів розглянуто 812 кримінальних проваджень, у тому числі 712 з постановленням вироків, з них 219 - на підставі угод. Засуджено 732 особи, з яких 161 - до позбавлення волі.
 
  Належна увага приділялась роботі із зверненнями громадян. За результатами їх розгляду законні рішення прийняті по 406 зверненням, ще 699 прокуратурою скеровано за належністю до інших відомств. Найчастіше мешканців Краматорська та Дружківки турбували питання досудового розслідування кримінальних проваджень. 
 
                             Прес-служба прокуратури Донецької області
 
 
 

кількість переглядів: 774