Історія прокуратури Донецької області

 

Понад 80 років минуло вiд дня утворення органiв прокуратури Донецької областi. У своєму iсторичному розвитку органи прокуратури удосконалювалися, змiнювалась їх структура.

 

2 липня 1932 року утворено Донецьку область з центром у м. Артемiвську (нині м. Бахмуті) у складi 12 мiських рад та 23 районiв. 16 липня 1932 року адмiнiстративним центром Донецької областi затверджено м. Сталiно (нині м. Донецьк).

 

5 серпня 1932 року першим прокурором області затверджено Костянтина Омеляновича Волевача, який працював на цiй посадi до 07 серпня 1934 року.

 

З серпня 1934 року до 28 вересня 1937 року прокуратуру Донецької областi очолював Володимир Олександрович Кумпекевич, який до цього працював першим прокурором Дніпропетровської областi. 

 

З жовтня 1937 року до сiчня 1940 року прокуратуру Донецької області очолював Роман Андрiйович Руденко.

 

Пiсля Р.А. Руденка прокуратуру Донецької областi очолювали:

 

- Петро Фомич Нощенко (з грудня 1940 року до грудня 1945 року);

 

- Олександр Федорович Блискавка (з грудня 1945 року до 22 квiтня 1947 року); 

 

- Іван Дмитрович Ардерихiн (з 22 квiтня 1947 року до 28 березня 1952 року); 

 

- Микола Іванович Баскаков (з 27 червня 1952 року до сiчня 1973 року); 

 

- Володимир Анисимович Князев (з 17 січня 1973 року до 1983 року); 

 

- Володимир Григорович Синюков (з 26 січня 1983року до лютого 1990 року); 

 

- Микола Кузьмич Демиденко (з 23 квітня 1990 року до 03 жовтня 1991 року); 

 

- Геннадiй Андрiйович Васильєв (з жовтня 1991 року до жовтня 1996 року, а також з липня 1997 року до травня 1998 року);

 

- Володимир Васильович Кривобок (з жовтня 1996 року до 9 липня 1997 року);

 

- Вiктор Павлович Пшонка (з 20 травня 1998 року до 29 листопада 2003 року);

 

- Віталій Вікторович Мурза (з 23 грудня 2003 року до лютого 2005 року; з жовтня 2006 року до 23 грудня 2008 року);

 

- Олексій Васильович Баганець (з 4 лютого 2005 року до 20 жовтня 2006 року);

 

- Юрій Володимирович Ударцов (з 24 грудня 2008 року до 2 березня 2010 року);

 

- Володимир Іванович Гальцов (з 12 березня 2010 року до 15 червня 2011 року);

 

- Роман Геннадійович Андрєєв (з 16 червня 2011 року до 1 вересня 2011 року);

 

- Володимир Степанович Вишинський (з 2 вересня 2011 року до 25 лютого 2013 року);

 

- Олег Миколайович Сюсяйло (з 26 лютого 2013 року до 28 лютого 2014 року);

 

- Микола Михайлович Франтовський (з 06 березня 2014 року до 13 лютого 2015 року);

 

- Андрій Олександрович Любович (з 02 квітня 2015 року до 05 липня 2016 року);

 

- Євген Вікторович Бондаренко (з 06 липня 2016 року до 13 вересня 2019 року).

 

У прокуратурi Донецької областi працювали на посадах прокурора району та мiста i жiнки прокурори: Нiна Федорiвна Молчанова, Вiра Ісаївна Ткачук, Валентина Василiвна Михалева, Ганна Матвiївна Застрожнiкова, Таiсiя Семенiвна Рязанова, Свiтлана Григорiвна Терещенко, Наталія Василівна Марчук.

 

До складу прокуратури Донецької областi входять 17 місцевих прокуратур, з яких функціонують 8.

 

У апаратi облпрокуратури та місцевих прокуратурах працює майже 680 працiвників.

 

На цей час 25 оперативним прокурорсько-слiдчим працiвникам присвоєно почесне звання "Заслужений юрист України", 128 робiтників прокуратури нагороджені нагрудним знаком "Почесний працiвник прокуратури", а 215 працівників нагороджено нагрудним знаком «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури».

 

Органи прокуратури Донецької областi забезпечують змiцнення правопорядка та законностi в сувереннiй державі Україна.

 

У рубриці немає жодного документу