23.08.2018

На Донеччині заочно судитимуть «міністра юстиції ДНР»

За процесуального керівництва прокуратури Донецької області завершено спеціальне досудове розслідування за ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації) стосовно посадовця так званого «міністерства юстиції» терористичної організації «ДНР».
 
Слідством встановлено, що у березні 2015 року 43-річна уродженка міста Макіївка Донецької області з особистих корисливих міркувань вступила до складу терористичної організації «ДНР», де була призначена окупаційною владою Російської Федерації виконуючою обов’язки «міністра юстиції ДНР».
 
Перебуваючи на вищезазначеній посаді та використовуючи повноваження, надані окупаційною владою Російської Федерації, учасниця терористичної організації «ДНР» забезпечує реалізацію завдань очолюваного нею «міністерства», діяльність якого направлена на порушення конституційних прав громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території Донецької області.
 
Встановлено, що під час перебування на вказаній посаді учасниця терористичної організації «ДНР» організувала роботу щодо видачі документів, які мають ознаки нормативно-правових актів, але відповідно до законодавства України є нікчемними. Крім того, остання приймає рішення щодо організації діяльності «служб», які входять до структури «міністерства юстиції ДНР», зокрема, «виконавчої служби ДНР», що використовується для виконання злочинних рішень «судів ДНР», діяльність яких є незаконною та порушує державний суверенітет України.
 
Оскільки спільниця терористів перебуває на тимчасово окупованій території Донецької області, її судитимуть заочно. Обвинувальний акт прокуратурою спрямовано до суду. За вчинення вказаного злочину передбачено покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 2865