18.12.2018

Екс-заступнику міського голови заочно призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі за проведення незаконного референдуму

Вироком Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області колишнього заступника міського голови Костянтинівського міськвиконкому Костянтинівської міської ради визнано винною у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, тобто у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.
 
У ході спеціального судового провадження встановлено, що у травні 2014 року, коли м. Костянтинівка перебувало під контролем представників незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР», посадова особа,  будучи представником місцевого самоврядування, підтримала неправомірні наміри бойовиків щодо проведення так званого референдуму з метою визначення незалежності «ДНР» та призначила окремих мешканців міста на посади так званих голів виборчих дільниць. 
 
За результатами голосування чиновниця організувала мітинг на підтримку створення «окремої територіальної одиниці «ДНР», на якому публічно привітала містян з так званою перемогою та закликала до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
 
Враховуючи те, що 58-річна обвинувачена до теперішнього часу перебуває за межами підконтрольної українській владі території, вирок їй оголошено заочно - 8 років позбавлення волі. 
 
Прес-служба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 2109