Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
01.08.2023

Спричинив державі збитків на понад 400 тис. грн – за службову недбалість судитимуть інженера з Покровського району

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури до Добропільського міськрайонного суду скеровано обвинувальний акт стосовно інженера технічного нагляду за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).
За даними слідства, в квітні 2020 року Шахівська сільська рада Добропільського (нині Покровського) району уклала договір з приватним підприємством про будівництво свердловини для видобутку питної води у с. Торецькому. Загальна вартість запланованих робіт склала майже 950 тис. грн.
 
 
Інженер технічного нагляду, будучи обізнаним у тому, що робітники вибурили свердловину на недостатній глибині та використали труби значно меншого діаметру, ніж було зазначено в проєктній документації, підписав акти прийому нібито повністю виконаних робіт. Водночас різниця між тим, що зроблено, й тим, що «на папері», становить майже половину загальної вартості будівництва.
 
Внаслідок службової недбалості фахівця, з бюджету Шахівської сільської ради на рахунок приватного підприємства безпідставно виплатили понад 400 тис. грн. Це спричинило велику матеріальну шкоду державним інтересам.
 
За вищевказані дії чоловікові максимально загрожує ув’язнення на 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
           
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури
 

кількість переглядів: 6828