Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
15.09.2023

Допустив забруднення річки Казенний Торець нітратами й нафтопродуктами – судитимуть експрацівника «Словміськводоканалу»

Прокурорами Слов’янської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця комунального підприємства за фактом порушення правил охорони водного об’єкту, що спричинило забруднення поверхневих вод і створило небезпеку для довкілля (ч. 1 ст. 242 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з серпня 2019 року по вересень 2020 року начальник служби очисних споруд КП «Словміськводоканал» Слов’янської міської ради не проконтролював виконання підлеглими працівниками вимог щодо якісного очищення й знезараження стоків, що скидаються у річку Казенний Торець. 
 
        
 
В результаті нехтування посадовцем правилами експлуатації очисних споруд і умовами спеціального водокористування до річки, яка є джерелом питної води в регіоні, тривалий час потрапляли стічні води, перенасичені забруднюючими речовинами.
 
За результатами аналізу відібраних проб, вміст у воді амонійного азоту, фосфатів та нафтопродуктів перевищив гранично допустимі показники у 1,3, а нітратів - у 2,5 рази. Завдані довкіллю збитки склали понад 1,3 млн грн.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Відділ інформаційної політики
Донецької обласної прокуратури
 
 

кількість переглядів: 2504